o mnie

Marta Łącka

Jestem absolwentką Wydziału Fotografii Szkoły Filmowej w Łodzi i stażystką Daylight Studio w Paryżu.

Oprócz fotografii mody i fotografii portretowej, którą zajmuję się od kilku lat, używając techniki animacji poklatkowej, tworzę filmy – ilustracje tekstów literackich i bajek.

Fotografia ślubna daje mi możliwość spotykania ludzi w szczególnym momencie Ich życia – to duża odpowiedzialność, ale i niesamowita przyjemność fotografować Was w takiej chwili.

W fotografii zasadniczą rolę odgrywa intuicja. Nie trzeba wiedzieć, dlaczego właśnie wtedy naciska się spust migawki, ale trzeba to zrobić w chwili, która stanowi o wyniku. A na ten wynik składa się zarówno wydarzenie, rozpoznanie w ułamku sekundy jego znaczenia, jak i równoczesna właściwa organizacja formy wizualnej.“ mówił klasyk fotoreportażu Henri Cartier-Bresson. Jego słowa są moim mottem. Wierzę, że za kilka, kilkanaście lat wracając do zrobionych przeze mnie fotografii, będziecie Państwo przeżywać podobne wzruszenia, jak wtedy kiedy te wszystkie radosne, często podniosłe, pełne czułości i miłości chwile miały miejsce.

Sesje ślubne są szczególnym doświadczeniem. Od strony technicznej podchodzę do nich, jak do profesjonalnych sesji modowych. Jednak sesje ślubne to coś więcej – mam przed sobą Parę Bohaterów, która niczego nie udaje. Wy jesteście – po prostu, tu i teraz, razem, naprawdę, bardzo szczęśliwi. Ja tylko uwieczniam ten stan na fotografiach…

W 2009 roku założyłam nofotonofun, markę poświęconą fotografii ślubnej.

Dziś razem ze mną zespół tworzą ; Agnieszka, Radek i Michał, absolwenci Wydziału Fotografii Łódzkiej Szkoły Filmowej.

Rok temu nawiązaliśmy współpracę z Mateuszem i Andrzejem, absolwentami Wydziału Operatorskiego Łódzkiej Szkoły Filmowej. Od tej pory nofotonofun gorąco poleca realizowane przez chłopaków klipy ślubne.